Edutraveler

POZNAJ REGION: kujawsko-pomorskie

 

Poznajemy nasz region, z jego historią, kulturą i osobliwościami. 

W naszym opracowaniu i realizacji niezwykle interesujące wycieczki po najbliższej okolicy - tematycznie, poznawczo, z humorem, zawsze z uśmiechniętym pilotem, zawsze w profesjonalnie przygotowanej oprawie organizacyjnej, zawsze bezpieczneie. Z krótkiego, najczęściej 1-, 2-, lub maksymalnie 3-dniowego tour nikt nie wróci zawiedziony, zmęczony, głodny, czy spragniony. Zwiedzamy, poznajemy, uczymy, bawimy. 

 


[1DT-001] W GOŚCINIE U OLĘDRÓW (OLENDRÓW) NA KUJAWACH... Sąsiedzi bliscy i obcy...

(1 dzień * autokar * pilot * wyżywienie * wyjazd z Bydgoszczy * grupa 15-20 osób)

Pojawili się na ziemiach polskich w XVI i XVII wieku, osiedlając się głównie na Żuławach, w okolicach Warszawy i w Dolinie Dolnej Wisły. Byli osadnikami przede wszystkim z Niderlandów i Fryzji, wyznania odłamu protestantyzmu. Uciekali oni ze swojej ojczyzny z powodu prześladowań religijnych. Społeczność z niezwykle ukształtowaną kulturą rolną, w szczególności umiejętnościami melioracji, bardzo przydatnymi w pozyskiwaniu wartościowych nieużytków zalewowych.  Byli naszymi sąsiadami, mieszkali tuż obok, tworzyli osady, które zamieszkujemy do dziś dnia, a których pochodzenia nie wszyscy mają świadomość. Ciekawa wycieczka po okolicy w towarzystwie pilota pasjonaty.

ZOBACZ OFERTĘ:  


[1DT-002] OD PAKOŚCI DO GĄSAWY SZLAKIEM PIASTOWSKIM

(1 dzień * autokar * pilot * wyżywienie * wyjazd z Bydgoszczy * grupa 15-20 osób)

Turystyczna trasa znana pod nazwą Szlak Piastowski jest najstarszą tego typu trasą w Polsce,, łączącą najważniejsze obiekty i zabytki naszej historii związanej z początkami państwa polskiego. Szlak o niepowtarzalnych walorach historycznych i edukacyjnych, udostępniający autentyczne obiekty historyczne związane z początkami Polski i religii chrześcijańskiej na naszych ziemiach. NIektóre z nich stanowią prawdziwe perły historyczno-kulturowe pośród diamentów, jak te przedstawione w propozycji ... 

ZOBACZ OFERTĘ:  

 


[1DT-003] PERŁA KUJAW - SKANSEN W KŁÓBCE

(1 dzień * autokar * pilot * wyżywienie * wyjazd z Bydgoszczy * grupa 15-20 osób)

Nie bez powodu nazywany perłą Kujaw. Przepięknie położony, w niezwykle malowniczym otoczeniu, pośród pagórków, jezior i lasów. Jeden z bardzo wielu w Polsce, ale jedyny tak piękny na Kujawach. Podzielony na dwa części: sektor dworsko-parkowy i sektor wiejski, w których rozmieszczonych 23 obiekty, z których jeden szczególny, a związany blisko - o czym niewielu wie - z Fryderykiem Chopinem... Kilka godzin spędzonych w tym przepięknym Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w towarzystwie przewodnika pozwoli Wam przenieść się w czasie...  

ZOBACZ OFERTĘ:  

 


[1DT-004] ZATAŃCZYMY U SZTYGARA NA WESELU - BIESIADA GÓRNICZA NA KUJAWACH

(1 dzień * 2 autokary * pilot * wyżywienie * wyjazd z Bydgoszczy * grupa 45-50 osób)

Bory Tucholskie, okolice Gostycyna, w jednym z zakoli rzeki Brdy, na obszarach dawnych kopalń węgla brunatnego - Górnicza Wioska tematyczna, jak z bajki. Odtwarzana, utrzymywana i rozbudowywana przez okolicznych społeczników, którym - jak sami o sobie piszą - leży na sercu ochrona zabytków, tradycji i dziedzictwa kulturowego. Inna niż wszystkie - wycieczka do wioski tematycznej, odbudowanej na pozostałościach jedynych, podziemnych kopalń węgla brunatnego w północnej Polsce i udział biesiadny w rekonstrukcji wesela.

ZOBACZ OFERTĘ:  

 


 

  Skontaktuj się
  z nami

  LOKALIZACJA BIURA:

  ul. Garbary 2
  Kampus Budynek G
  parter biuro G003
  85-540 Bydgoszcz
  telefon tel. +48 52 5670776
  biuro@edutraveler.pl
  zegr
  od poniedziałku do piątku
  w godzinach 09:00-16:00
  logo